Šiemet tikrai ankstyvas pavasaris diktuoja ir ankstyvą darbų pradžią sode bei kieme. Kai kurie darbai visiems įprasti –  nugrėbti lapus, nukirpti daugiamečių gėlių sudžiuvusius lapus, atidengti žiemai nuo šalčio uždengtus augalus…

Apie pastarąjį darbą reikėtų priminti tiek, kad augalus atidengti reikia, kai visiškai nelieka pašalo ir įsivyrauja teigiama temperatūra. Taip pat augalų atidengimui geriau rinktis apniukusią, o ne itin saulėtą dieną, kad augalas turėtų laiko “priprasti” prie pasikeitusių sąlygų.

Dabar, kol dar nesprogsta pumpurai, pats laikas genėti sodą. Genėjimui reikėtų rinktis dieną, kai temperatūra teigiama. Didesnius pjūvius galima užtepti sodo tepalu, o smulkius augalas kuo puikiausiai užsigydys pats, nes darbą atliekate tam tinkamu metu.

Dar vienas svarbus ir naudingas, bet ne visiems žinomas darbas – lapuočių profilaktinis purškimas nuo ligų ir kenkėjų. Karbamido ir vario sulfato tirpalas saugo nuo įvairių grybinių ligų, taip pat naikina kai kuriuos kenkėjus. Purkšti reikėtų 5% karbamido ir 0,5% vario sulfato tirpalu (10 litrų vandens, 500g karbamido ir 50g vario sulfato). Purškiama, kai temperatūra teigiama iki pradedant sprogti pumpurams. Tokia profilaktika dažniau naudojama vaismedžiams ir vaiskrūmiams, bet puikiai pasitarnauja ir dekoratyviniams lapuočiams. Taip pat toks purškimas saugo augalus nuo per ankstyvo lapų išsprogimo ir vėlyvų šalnų daromos žalos. O minėtų priemonių galima įsigyti visose sodo prekių parduotuvėse.