Medelyno įkūrėjai - Anelė ir Jonas Stancikai

Medelyno įkūrėjai – Anelė ir Jonas Stancikai

Medelyno šeimininkai

Medelynas „Puošmedis“ įkurtas 2000 m., kai Ukmergės rajone, Rečionių kaime gyvenantys ūkininkai Anelė ir Jonas Stancikai nusprendė standartinį žemės ūkį iškeisti į širdžiai mielesnį užsiėmimą. Medelyno verslą ūkininkai pasirinko neatsitiktinai – Anelė studijų metais Kaune įgijo želdintojos specialybę, o Jonas baigė LŽŪA Miškų ūkio fakultetą.

2009 metais ūkį perėmė jau antra karta – dukra Janina. Šiuo metu kartu dirba ir vyras Paulius, o kartais talkininkauja ir sūnus Martynas.

Medelyno teritorija

Medelynas teritorija Ukmergės rajono Baublių kaime šiuo metu užima 5 ha plotą. Augalai auginami tiek atvirame grunte, tiek vazonuose – pastarųjų kasmet vis daugėja.

Medelyno laukai

Medelyno laukai

Taip pat šioje teritorijoje yra ir visi dauginimui bei sėklų rinkimui auginami motininiai augalai, tad galima apžiūrėti, kaip išsirinktas sodinukas atrodys suaugęs, o tarp šių augalų pastatytas vaikų žaidimų namelis gerokai palengvina apsipirkimą su atžalomis atvykusioms šeimoms.

Medelyno laukuose lankytojus konsultuoja dabartiniai medelyno savininkai Janina ir Paulius, bei samdomų darbuotojų kolektyvas. Priimamos vaikų ir suaugusiųjų ekskursijų grupės.

Nuo 2019 metų augalais pradėta prekiauti ir internetu, tad mūsų augalai Jus pasieks visoje Lietuvos teritorijoje.

Augalų asortimentas

Medelyne auginami lauko dekoratyviniai augalai. Jų paskirtis – puošti aplinką, nors pastaruoju metu, atsižvelgiant į klientų pageidavimus, daugėja ir vaiskrūmių bei aromatinių augalų asortimentas.

Dekoratyvinių augalų pagrindą sudaro spygliuočiai bei lapuočiai medžiai ir krūmai. Lietuvoje vis populiarėjant natūralistiniam želdinimo stiliui, dažnai dar vadinamam olandiškąja banga, 2018 metais pradėtos dauginti ir daugiametės gėlės, dekoratyviniai žoliniai augalai.

Didelę produkcijos dalį sudaro augalai gyvatvorėms: vakarinės tujos, vakarinės tujos ‘Smaragd’, vakarinės tujos ‘Columna’, lapuočių gyvatvorėms auginamas žvilgantysis kaulenis, laisvoms lapuočių gyvatvorėms tinkamos sedulos, lanksvos, raugerškiai, krūminės sidabražolės ir kiti augalai.

Formuoti dekoratyviniai augalai

Formuoti dekoratyviniai augalai

Medelyne galima rasti ir įdomesnių, išskirtinių formų augalų. Ūkyje auginami poskiepiai ir skiepijami tiek spygliuočiai, tiek lapuočiai augalai, tad galima įsigyti medelių tiek rutuline, tiek svyrančia laja. Auginami ir formuoti dekoratyviniai augalai. Dažniausiai formavimui pasirenkamos greitai augančios tujų ir uolinių kadagių veislės, maumedžiai, pušys.