Medelyno įkūrėjai - Anelė ir Jonas Stancikai

Medelyno įkūrėjai – Anelė ir Jonas Stancikai

Medelyno šeimininkai

Medelynas „Puošmedis“ įkurtas 2000 m., kai Ukmergės rajone, Rečionių kaime gyvenantys ūkininkai Anelė ir Jonas Stancikai nusprendė standartinį žemės ūkį iškeisti į širdžiai mielesnį užsiėmimą. Medelyno verslą ūkininkai pasirinko neatsitiktinai – Anelė studijų metais Kaune įgijo želdintojos specialybę, o Jonas baigė LŽŪA Miškų ūkio fakultetą.

2009 metais ūkį perėmė jau antra karta – dukra Janina. Darbo patirtis nuo pat pirmų medelyno atsiradimo dienų, baigti aplinkos projektavimo kursai bei vadybos ir verslo administravimo bakalauro studijos Vilniaus Universitete padeda sėkmingai tęsti tėvų pradėtą darbą.

Prekybos aikštelė ir medelyno laukai

Dekoratyviniais augalais, užaugintais vazonuose, prekiaujama šeimininkų sodyboje įkurtoje prekybos aikštelėje. Čia lankytojus konsultuoja pati medelyno įkūrėja Anelė. Taip pat sodyboje galima apžiūrėti akmens ir metalo skulptūras bei Anelės tapybos darbų parodą.

Medelyno laukai

Medelyno laukai

Į prekybos aikštelę visi augalai atkeliauja iš medelyno laukų, kurie šiuo metu jau užima 5 ha plotą. Laukuose dekoratyviniai augalai auginami tiek vazonuose, tiek ir dirvoje. Taip pat ten yra ir visi dauginimui bei sėklų rinkimui auginami motininiai augalai, tad galima apžiūrėti, kaip išsirinktas sodinukas atrodys suaugęs, o tarp šių augalų pastatytas vaikų žaidimų namelis gerokai palengvina apsipirkimą su atžalomis atvykusioms šeimoms.

Medelyno laukuose lankytojus konsultuoja dabartinė medelyno savininkė Janina ir samdomų darbuotojų kolektyvas. Priimamos vaikų ir suaugusiųjų ekskursijų grupės.

Nuo 2019 metų augalais pradėta prekiauti ir internetu, tad mūsų augalai pasiekiami visoje Lietuvos teritorijoje.

Augalų asortimentas 

Medelyne auginami lauko dekoratyviniai augalai. Jų paskirtis – puošti aplinką, nors pastaruoju metu, atsižvelgiant į klientų pageidavimus, dauginamos ir kelios vaiskrūmių veislės. 

Asortimento pagrindą sudaro spygliuočiai bei lapuočiai medžiai ir krūmai. Lietuvoje vis populiarėjant natūralistiniam želdinimo stiliui, dažnai dar vadinamam olandiškąja banga, 2018 metais pradėtos dauginti ir daugiametės gėlės, dekoratyviniai žoliniai augalai

Didelę produkcijos dalį sudaro augalai gyvatvorėms: vakarinės tujos, vakarinės tujos ‘Smaragd’, vakarinės tujos ‘Brabant’, vakarinės tujos ‘Columna’, lapuočių gyvatvorėms auginamas žvilgantysis kaulenis, laisvoms lapuočių gyvatvorėms tinkamos sedulos, lanksvos, raugerškiai, krūminės sidabražolės.

Formuoti dekoratyviniai augalai

Formuoti dekoratyviniai augalai

Medelyne galima rasti ir įdomesnių, išskirtinesnių formų augalų. Ūkyje auginami poskiepiai ir skiepijami tiek spygliuočiai, tiek lapuočiai augalai, tad galima įsigyti medelių tiek rutuline, tiek svyrančia laja. Auginami ir formuoti dekoratyviniai augalai. Dažniausiai formavimui pasirenkamos greitai augančios tujų ir uolinių kadagių veislės, maumedžiai, pušys.